Iran: +98 713 225 4325

Mobile: +98 903 575 5256

France:+33 148 33 5176

WhatsApp: +49 170 993 9810

اینستاگرام

جستجو

 

 

برند سازی

برندینگ یعنی توسعه دادن یک نام تجاری از طریق استراتژی های هدفمند.
تاریخچه کلمه برندینگ در ابتدا از دام پروری می آید. در زمان های گذشته دام پروران نشاندار کردن گاوهای خود را به عنوان شناسایی مالکیت به کار می بردند.
نام تجاری تبلیغاتی هم تقریبا همین کار را میکند: برند مُهری است که از طریق اقدامات هدفمند تبلیغاتی بر ذهن مصرف کنندگان می ماند.
هدف از برند سازی ایجاد یک تصویر منحصر به فرد، آشنا و به یاد ماندنی است که بایستی از طریق بازاریابی و تبلیغات دقیق اعتبار نام تجاری را کنترل کرد و تداوم بخشید.

در ذهن مشتریان نام تجاری باید به پیامها و احساسات و ارتباطات خاصی که آنها را از رقبا جدا میکند مرتبط باشد. گاها یک برند ساده توسط پشتیبانی قوی میتواند اعتبار بگیرد.

مارکتینگ و برندینگ


مارکتینگ یا بازاریابی، مشتریان را به سمت محصول می کشد و در مقابل برندینگ یا نام تجاری، مشتریان را به محصول وفادار میکند.


نام تجاری موفق نام تجاری است که با هدف ایجاد مشتریان طولانی مدت و وفادار که به کیفیت محصول مطمئن هستند پایدار شود.بنابراین برندسازی اساس مارکتینگ است.

چطور برندسازی کنیم؟

حال به این نکته می پردازیم که چطور میتوانیم قبل از اینکه فروش طولانی مدت داشته باشیم و در راستای آن مشتریان وفادار و اعتبار دائم بگیریم، موفق شویم نیمی از راه را رفته و جای پای خود را در قدم اول ثابت کنیم.

قبل از اینکه یک برند شکل بگیرد بایستی اول دو موضوع وجود داشته باشد:

۱. یک محصول
۲. یک ایده که با محصول مرتبط باشد
همراه یک برند بایستی یک خصوصیت هدفمند تبلیغاتی وجود داشته باشد تا با شنیدن یا دیدن نام تجاری، خصوصیت منحصر به فردی را در ذهن مشتری ایجاد کند.
گاه این خصوصیت یک صفت می باشد و گاهی حتی استفاده یک شکل، تصویر و یا لوگویی خاص.
با یکبار دیدن میتواند برای همیشه در ذهن باقی بماند.
این یعنی موفقیت. در نظر بگیرید فقط یک بار مخاطب شما با دیدن یا شنیدن نام تجاری شما، این نام در ذهنش نقش ببندد، در ادامه از هزینه های تبلیغاتی شما به نحو چشمگیری کاسته خواهد شد. این تکنیک را گروه الین تجارت مهر آئین برای شما انجام خواهند داد تا شما در آینده از هزینه های تبلیغاتی خود بکاهید و موفقیت را در بازه زمانی کوتاه تر بدست آورید.


پس عوامل مختلفی به نام تجاری موفقیت آمیز کمک میکند.-یک نام جاذب-آرم جذاب-یک شعار که در ذهن بماندو یک طراحی منحصر به فرددر کنار همه این خصوصیات یک برنامه ریزی هدفمند و اصولی برای مارکتینگ این نام.

در صفحه اصلی میتوانید از برندهای اِلین تجارت مهر آئین دیدن فرمایید.

اگر در ذهنتان برای بار اول ماندگار شد به اهمیت مطالب بالا پی خواهیم برد.

برند شما اعتبار شماست